O NAS

DAWNIEJ

Początki stajni

Pomysł posiadania, a później hodowania koni czystej krwi arabskiej kiełkował w głowie rodziny Gołaszewskich od lat, aby przybrać ostateczny kształt w 2011 roku. Wówczas, na ziemi należącej do jego rodziny od pokoleń, Czesław Gołaszewski wybudował stajnię. Tak rozpoczęła swoją historię REGINA ARABIANS, stadnina, która dzisiaj jest domem dla kilkudziesięciu koni czystej krwi arabskiej. Położona w powiecie Wysokie Mazowieckie, we wsi o trudnej do wymówienia, zwłaszcza przez obcokrajowców, nazwie Faszcze, łączy swą zabudową elementy nowoczesnej architektury z tradycją, charakterystyczną dla wschodnich terenów Polski. Otoczona przez obszerne, zachęcające pastwiska, stanowi wymarzone miejsce do hodowania koni.

DAWNIEJ

Pierwszy koń

Pierwszą klaczą która przybyła na miejsce i zasiedliła nowowybudowane stajnie, była córka ogiera Ecaho – siwa EMANZA, pozostająca w stadninie do dziś, i jak przystało na założycielkę, mająca zapewnioną emeryturę do śmierci w REGINIE. Po niej przyszły kolejne.

OBECNIE

Nasza stajnia dziś

Obecnie w stadninie przebywa kilkanaście klaczy matek. W 2024 roku oczekiwanych jest trzynaście źrebiąt po ogierach MORION, D HADDAR i EKS FARAJJ. W programie hodowlanym, oprócz dbałości o selekcję na typ i urodę koni czystej krwi, znalazło się też miejsce na kierunek wyścigowy. Konie naszej hodowli i własności z sukcesami biorą udział w gonitwach, a klacze z linii wyścigowych (AJIBA AL MELS i NESMA AL MELS) kryte są ogierami ze światowej czołówki reproduktorów wyścigowych.