Skip to main content

Życie w stadninie, pomimo pandemii i niezbyt zachęcającej pogody za oknem, toczy się dobrze znanym, nieprzerwanym torem. Rozpoczęliśmy nowy sezon stanówkowy, czekamy na pierwsze źrebięta .

W  2021 roku do krycia przewidzieliśmy 15 klaczy.  Rozpoczęliśmy  bardzo optymistycznie, klacz PANACEA, pokryta ogierem HAASH OSB jest po drugim badaniu, potwierdzającym źrebność. Na sprawdzenie czekają kolejne cztery klacze.

Oczywiście, najciekawsze jeszcze przed nami, na wyźrebienie czeka 5 klaczy: H Allure H, Nesma El Mels, El Medona, Alara i Boginka. Pierwsza w terminie powinna być nasza Allure, ale kalendarz swoje, a natura swoje, więc  pod czujnym okiem od kilku dni znajduje się Nesma. Nie damy się zaskoczyć…

Minione tygodnie przyniosły też roszady w pogłowiu stadniny. Nowych właścicieli znalazły nasze ogierki : BIGUN RA, AKEN  RA i PAVARI RA. Do Izraela wyjechała też EL MANDARA  RA (RFI Farid – El Medisa/Shanghai), pieszczotliwie w domu nazywana Marysią.

Przez chwilę zrobiło się jakoś pusto, tym bardziej, że już za chwilę do treningu pokazowego wyjeżdżają nasze cztery roczniaki. Dołączą do przebywających już w treningu, dwuletnich : AMARANDA RA i ARCTICA RA.

A do treningu wyścigowego, do Wrocławia, pojechały: AMITA i ELMONA.

Nie na długo jednak boksy pozostaną puste. Grono matek w stadninie powiększyła ENERINA, zakupiona kilka tygodni temu, z czego się bardzo cieszymy i liczymy na to, że będzie jej w Reginie dobrze. A nowo urodzone źrebięta bardzo szybko rosną i ani się nie obejrzymy jak trzeba będzie je odsadzać.

Na razie czekamy na pierwsze bociany ….