Skip to main content

Jest nam niezwykle miło przekazać Państwu najnowsze wieści ze Stadniny Koni Regina Arabians. Szczęśliwie zakończyliśmy sezon wyźrebień, witając na świecie pięcioro nowych mieszkańców naszych stajni. Klacze Alara i El Medona uszczęśliwiły na klaczkami, odpowiednio po ogierach Haash OSB i Sa Faez Simbad.

Zasłużona H Allure H tym razem, po dwóch pięknych córkach, urodziła ogierka po El Tino, klacz Nesma El Mels powiła mocnego ogierka po Gazwan, a ostatnia do wyźrebienia,  klacz Boginka, po niemal trzech tygodniach opóźnienia obdarowała nas zdrowym i urodziwym ogierkiem po Empire.

Sezon stanówkowy ciągle trwa. Niestety nie najłatwiejszy ale mamy nadzieję z pozytywnym zakończeniem. W tym roku zaplanowaliśmy do pokrycia 14 klaczy. Mając zaplecze w postaci ciekawych, starannie wyselekcjonowanych matek, możemy pozwoli sobie na bardzo indywidualny dobór interesujących nas ogierów.

Tym czasem nasi wychowankowie cieszą się niezmąconą swobodą na pastwiskach. Pogoda sprzyja, trawa ogromna i bogata gwarantuje koniom znakomite warunki.

Nie może sobie na nią pozwolić młodzież przebywająca w treningu, zarówno pokazowym jak i wyścigowym. W Centrum Treningowym Elegantica we Włoszech przebywają obecnie nasze dwie dwulatki: Amaranda RA oraz Arctica RA a także roczne: Arete RA, El Draco RA i Policaro RA. W najbliższym czasie kierunek Strohen, gdzie roczniaki przeżyją swój debiut pokazowy.

Na torze we Wrocławiu, w treningu u Pani Trener Justyny Domańskiej, przebywają Elmona RA i Amita RA. Pierwsze, udane gonitwy, mają już za sobą. Zadanie wypełnione, obydwie klacze przeszły trening wyścigowy zdrowe, doskonale rozwinięte, udowodniły, że potrafią galopować i przejść próbę wysiłkową jak przystało na konie czystej krwi arabskiej. Jeszcze chwila i będą mogły wrócić do domu.